27. dubna 2019 - Ochutnávka vín Věteřov

ochutnavka

 

17. března 2019 - Vědomostní soutěž pro žáky 2. stupně základních škol

 mikroregion babi lom plakat Veterov zel 2019

 

15. září 2018 - SPECIALITY OBCÍ MIKROREGIONU BABÍ LOM

Speciality mikroregion Babi Lom A3

 

18. března 2018 - Vědomostní soutěž

mikroregion babi lom plakat StavesiceV neděli 18.3.2018, tentokrát ve Stavěšicích, se již pošesté sešly soutěžní týmy, složené ze žáků druhého stupně základních škol, z jednotlivých obcí mikoregionu BABÍ LOM, aby vzájemně porovnaly své vědomosti. Tentokrát bylo téma soutěže Historie nejen mikroregionu a soutěžící čekalo 15 otázek především z oblasti historie Československa, vzhledem k tomu, že si v tomto roce připomínáme sté výročí vzniku republiky.

Mimo obcí Nenkovice a Želetice a do soutěže zapojily týmy ze všech obcí mikroregionu. Soutěžní otázky byly rozděleny do tří bloků, kdy přestávky mezi jednotlivými soutěžními bloky zpestřila svým vystoupením mladá cimbálová muzika BABÍ LOM.

Členy poroty, která kontrolovala správné odpovědi, přidělovala body a dohlížela na regulérnost soutěže byli všichni přítomní starostové a místostarostové mikroregionu. Moderátorem a průvodcem soutěže byl předseda mikroregionu Antonín Kuchař.

Přestože na soutěžící čekaly záludné otázky, dokázali se s nimi vzorně vypořádat a o vítězi nakonec rozhodoval až vzájemný „rozstřel“, ze kterého vítězně vyšel tým soutěžících z Dražůvek.

Děkuji starostovi Stavěšic Antonínu Kozákovi za skvěle připravené prostředí. Všem starostům a místostarostům mikroregionu BABÍ LOM za aktivní účast. Cimbálové muzice za doprovodný program a sponzorům za ceny pro soutěžící. A samozřejmě všem soutěžícím za ochotu a odvahu soutěžit.

Otázky do soutěže připravil RNDr. Libor Ambrozek a Bc. Antonín Kuchař.

Fotogalerie: https://babilom.pixieset.com/babi_lom_soutez2018/

 

 2.září 2017 - Sešlost lidu na Babím Lomu

seslost lidu 2017

V sobotu 2.září 2017 se na kopci Babí Lom konala již tradiční Sešlost lidu. Akce, kterou pořádá mikroregion BABÍ LOM již tradičně vždy na přelomu srpna a září. I letos bylo krásné počasí a pohodovou atmosféru přátelského setkání všech, kteří se přišli bavit zpříjemnilo vystoupení pěveckých sborů z obcí mikroregionu. Nejen pro děti byly připraveny ukázky práce a techniky PČR okresu Hodonín, HZS ÚO Hodonín, JSDHO Kyjov a ukázka práce služebního psa MP Kyjov.

O pohodu a dobrou náladu nebyla nouze a nikdo, kdo přišel, určitě nelitoval.

Fotogalerie: https://babilom.pixieset.com/selostlidu2017/